Tarih

Mayıs 17-05-2019

Lokasyon

İsmetpaşa Mah. 354 Sk. No: 2 Eski Foça İZMİR

Katılımcılar

245

16 - 17 MAYIS 2019 FOÇA ORAK ADASI VE KÜÇÜK DENİZ TEMİZLİĞİ

Mark Warner Phokaia Beach & Resort’tan deniz temizliği

Temiz denizi, Mavi bayraklı plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Foça, en gözde tatil merkezlerinden biri. Temiz deniziyle bilinen Foça’da çevrenin temizliği ve korunması büyük önem taşıyor.

Deniz kirliliği önemli ölçüde karalardan ve insanlardan kaynaklanıyor. Mark Warner Phokaia Beach & Resort, turizm mevsimi öncesi temiz çevrenin korunmasına ve çevre duyarlılığının arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla “deniz ve kıyı temizliği” kampanyası düzenliyor.

İki gün sürecek kampanya, 16 Mayıs 2019 Perşembe sabahı saat 10.30 da Orak Adası’nda kıyı temizliğiyle başlayacak. Etkinlik öğle yemeğinden sonra Mark Warner Phokaia Beach & Resort önünde kıyının temizliğiyle sürecek.

Çevre ve deniz temizliği kampanyası 17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 14.00’te Küçükdeniz bölgesi kıyılarının temizliğiyle son bulacak. Kampanya kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin görüntüleri 17 Mayıs 2019 Cuma akşamı Video Wall ile yayınlanacak.

Mark Warner Phokaia Beach & Resort yetkilileri, tüm duyarlı vatandaşları bu kampanyaya destek vermeye, kıyı ve deniz temizliğine katılmaya davet ediyor.